سازمان فعالیت میلیون آمریکا برنامه آمریکایی

سازمان: فعالیت میلیون آمریکا برنامه آمریکایی کره شمالی درآمد مالی برنامه هسته ای

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بانک یکسان ایرانی – سوری تاسیس شود / سیف

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه ضمن استقبال از گسترش روابط بانکی دو کشور، پیشنهاد کرد با همکاری دو طرف بانک یکسان کشور عزیزمان ای

بانک یکسان ایرانی - سوری تاسیس شود / سیف

سیف : بانک یکسان ایرانی – سوری تاسیس شود

عبارات مهم : ایران

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه ضمن استقبال از گسترش روابط بانکی دو کشور، پیشنهاد کرد با همکاری دو طرف بانک یکسان کشور عزیزمان ایران و سوریه تشکیل شود.

به گزارش ایلنا؛ ولی الله سیف در دیدار با وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه در ساختمان بانک مرکزی گفت: ملت کشور عزیزمان ایران هموراه در کنار کشور دوست و برادر سوریه است و از پیروزی های بدست آمده ملت مقاوم سوریه خوشحال و خرسندند.

رییس کل بانک مرکزی گفت: امیدواریم با توجه به فضای مثبت و در سایه پیروزی های حاصل شده است ارتباطات بانکی دو کشور جهت بازسازی سوریه بیش از پیش تعمیق یابد. بانک مرکزی کشور عزیزمان ایران علاقه مند است با مبادله هیات های بانکی مقدمات شروع همکاری های گسترده تر را در دستور کار قرار دهد.

بانک یکسان ایرانی – سوری تاسیس شود / سیف

سیف به سوابق مربوط به مذاکرات انجام شده است در مورد تاسیس بانک یکسان کشور عزیزمان ایران و سوریه تحت عنوان «الامان» که به علت شرایط ایجاد شده است در این کشور متوقف مانده اشاره کرد و ادامه داد: این عنوان می تواند دوباره در دستور مذاکرات قرار گیرد و با استفاده از مطالعات و بررسی های قبلی و تکمیل مراحل کارشناسی می توانیم به سرعت عنوان را نهایی و در اینباره تصمیم مورد نیاز را اتخاذ کنیم. قطعا نائل شدن به این نشانه زمینه را جهت گسترش زیاد ارتباطات تجاری و اقتصادی فراهم خواهد کرد.

رییس شورای پول و اعتبار به عنوان تجارت دو کشور کشور عزیزمان ایران و سوریه اشاره کرد و توضیح داد: در ارتباطات بانکی می توان از مدل های متفاوت و متنوعی بهره جست که نمونه ای از آن ایجاد و افتتاح حساب یکسان بین بانک های مرکزی دو کشور و تسویه حساب بر مبنای آن باشد.

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه ضمن استقبال از گسترش روابط بانکی دو کشور، پیشنهاد کرد با همکاری دو طرف بانک یکسان کشور عزیزمان ای

سیف از استقبال بانک های ایرانی جهت تاسیس شعبه در خاک سوریه خبر داد و افزود: بعضی از بانک های ایرانی متقاضی تاسیس شعبه در سوریه هستند و این امر می تواند مورد بحث و بررسی هیات کارشناسی قرار گیرد و همچنین در برابر نیز از حضور شعب بانک های سوریه در کشور عزیزمان ایران استقبال می کنیم.

عالی ترین مقام بانک مرکزی کشورمان با تاکید بر روابط مستحکم سیاسی کشور عزیزمان ایران و سوریه تصریح کرد: اقتضای روابط مستحکم سیاسی ایجاد و گسترش روابط اقتصادی و بانکی است بر این اساس پایتخت کشور عزیزمان ایران از گسترش روابط بانکی با دمشق استقبال می کند.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به حضور پیمانکاران ایرانی در خاک سوریه خواستار پذیریش گارانتی نامه های بانک های ایرانی از جانب بانک های سوری شد و گفت: تسهیل و تسریع در کار پیمانکاران ایرانی فعال در سوریه در واقع کمک به بازسازی کشور سوریه خواهد بود.

بانک یکسان ایرانی – سوری تاسیس شود / سیف

سیف به تشریح اوضاع اقتصادی کشور و مرور دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم از جمله کنترل و تک رقمی کردن تورم، رشد اقتصادی و اصلاح فضای کسب و کار پررداخت و یادآور شد: بازار ارز که در نیمه دوم سال گذشته بر اساس فضاسازی های دشمن های خارجی و بعضی عوامل هیجانی و روانی شاهد نوسانات و تلاطماتی بود، با سیاست تازه ارزی کشور به ثبات نسبی رسیده و این اقدام مانع جدی جهت بروز شوک های خارجی ناشی از خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) در اقتصاد کشور عزیزمان ایران شده است است.

وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه همچنین با ابراز خرسندی از همکاری های بانکی و اقتصادی دو کشور گفت: شرایط کشور عزیزمان ایران و سوریه به لحاط اعمال تحریم های ظالمانه از جانب قدرت های جهانی مشابه است و کشور سوریه همواره با دقت روش‎های مقابله کشور عزیزمان ایران با تهدیدات اقتصادی خارجی را رصد و از تجربیات کشور عزیزمان ایران جهت مواجهه با تحریم ها استفاده می کند.

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه ضمن استقبال از گسترش روابط بانکی دو کشور، پیشنهاد کرد با همکاری دو طرف بانک یکسان کشور عزیزمان ای

«محمد سامرالخلیل» با بیان اینکه روابط کشور عزیزمان ایران و سوریه برادرانه و منشا تاریخی دارد، افزود: در شرایط فعلی که اوضاع دو کشور در مواجهه با قدرتهای جهانی تشابه دارد مسئولیت مقامات اقتصادی و سیاسی کشور عزیزمان ایران و سوریه دوچندان شده است و مورد نیاز است با دقت بیشتری راه کارهای همکاری مورد توجه قرار گیرد.

وزیر تجارت و اقتصاد خارجی سوریه با تاکید بر علاقه مندی مقام های اقتصادی و بانک مرکزی سوریه جهت گسترش روابط بانکی دو کشور گفت: در جلسه اخیر تیم اقتصادی دولت سوریه مباحثی در خصوص راهکارهای همکاری زیاد با بانک های ایرانی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار داده شد که در شروع نیز می توانیم از حساب یکسان بانکی به عنوان گام اول همکاری بهره گرفت.

بانک یکسان ایرانی – سوری تاسیس شود / سیف

الخلیل همچنین از جانب دولت و رییس کل بانک مرکزی سوریه از سیف جهت سفر و دیدار با مقام های دمشق دعوت به عمل آورد.

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | سوریه | مرکزی | ایرانی | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs